Sınırsız Sınıfsız Sergi

4-12 kasım 2017


Sınırsız Sınıfsız Sergi

Artist 2017 Ütopya başlığı altında düzenlenen, 27. İstanbul Sanat Fuarı kapsamında, Taner Güven küratörlüğünde  ‘Sınırsız Sınıfsız’ adıyla düzenlenen sergiye çeşitli ülkelerden de olmak üzere yaklaşık 50 sanatçı katılıyor. Sergi, 4-12 kasım 2017 tarihleri arasında Tüyap Sanat Fuarı 7.Salon’da gezilebilir.

Artist 2017 Gerçekçi Ütopyalar

4-12 Kasım 2017


Artist 2017 Gerçekçi Ütopyalar

27. İstanbul Sanat Fuarı, ütopyaları tarihsel, kavramsal ve güncel olmak üzere üç ana başlık altında ele alıyor. Sergiler, konserler, performanslar, tartışmalar, atölyeler, gösterimler ve yayınlarla, ütopyaları keşfe çıkıyor. 13. yüzyıl Anadolu dervişleri ve Şeyh Bedreddin’den,  Sovyet Avangard’ına; Cyborglar ve bilim-kurgu edebiyatından, alternatif ekonomilere; ekolojik hareketlerden, pedagojik deneyimlere uzanıyor. Ütopya kavramının taşıdığı farklı zamansallık anlayışlarının siyasi boyutlarını araştırmaya açıyor. Günümüzde ne tür bir tarih algısının ütopyaları imkânsız kıldığını anlamayı öneriyor. Kavramsal olarak ütopyayı, nostalji ve özgürlük, politika ve estetik, sanat ve tasarım ilişkileri bağlamında tartışmayı önemsiyor. “Gerçekçi ütopyalar,” ekonomik kriz dalgalarıyla daha da önem kazanmış üretim ve tüketim kooperatiflerine, queer ve feminist yaşam biçimine, bedende ve doğada soluk alan ütopyalara yer açıyor.

Tüyap bu yıl da geçen yıl olduğu gibi lidersiz, hayalperest ve çatışmalı bir duyusal kamusal alan olmaya hazırlanıyor. Ekonomik ve sembolik kâr amacı olmayan bir takım oyunu kuruyor. Mekânın fiziksel avantajlarını tartışmanın ufkunu genişletmek için değerlendirmeyi önemsiyor. 4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında tüm katılımcıları her anlamda sınır ötesi bir deyim alanını kolektif olarak üretmeye, ütopyaları nostaljiden, ahlaki tuzu kuruluktan, popülist propagandadan ve umutsuzluktan kurtarmaya davet ediyor. [tanıtım bülteninden]

 

Katılımcılar:

Alan İstanbul, AmberPlatform / Ekmel Ertan, Atelier Muse, Bahçe Grubu, Barış Seyitvan, Begüm Özden Fırat, E-Skop, Evrim Hikmet Öğüt, Ezgi Bakçay–Eda Yiğit, Feyyaz Yaman–Zeynep Sayın, Fırat Arapoğlu, Galeri Bu, Galeri D’Art, Istanbul Performance Art / Pınar Derin Gençer, Kadıköy Tüketim Kooperatifi, Karşı Sanat Çalışmaları,  Mahmut Wenda Koyuncu, Melih Özuysal, MerkezkaÇ Sanat Kolektifi, Mixer, Noks Bağımsız Sanat Alanı, Rafet Arslan, Rhythm Section, Robomina, Selanik Çağdaş Sanat Müzesi ve Bienali, Sezgin Boynik, Taner Güven, Taşeron Sanat İnisiyatifi, Versus Art Project

 

TÜYAP ‘Artist 2015 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı

Adasanat, 7-15 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan TÜYAP ‘Artist 2015′ 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’na 16 sanatçı ile katılıyor.

Adasanat’ın Bulunduğu Stand: 7. Salon 709-C

Adres: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi E-5 Karayolu Üzeri, Gürpınar Kavşağı 34500 Büyükçekmece – İstanbul

ARTİST 2014/ 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı

8 Kasım 2014 – 16 Kasım 2014


TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı bu yıl yirmi dördüncü kez 8-16 Kasım 2014 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de kapılarını açacak.

ARTİST 2014/ 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’na yurt içi ve yurt dışından 100’ün üzerinde sanat galerisi, sanat kurumu, üniversitelerin sanat fakülteleri ve bağımsız sanatçı inisiyatifleri katılıyor.

İstanbul Sanat Fuarı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile eş zamanlı düzenlenmektedir.