Ütopyayı Taşıyanlar / Ahmet Umur Deniz

25.04.2017 – 25.05.2017


Karşı Sanat
Gazeteci Erol Dernek Sok. No: 11/4 Hanif Han
Merkez Beyoğlu İstanbul 
212-245 71 53
 

www.karsi.com

Pazar günü hariç her gün 11:00-19:00 saatleri arasında gezilebilir. 

Kaybetmeden/ Zeycan Alkış

1 Ekim-21 Ekim


 

Zeycan Alkış, uzun çalışma sürecinin ardından Karşı Sanat’ta “Kaybetmeden” başlıklı sergisiyle 1 Ekim-21 Ekim tarihleri arasında izleyici karşısına çıkıyor. Sergi; zamansız, hayali bir mekanda kent kurgusu üzerinden sanatçının özgün tekniklerle yaptığı çalışmalarla olağanüstü bir dünya yaratıyor. Bizi terk edilmiş tarihi yerlerde gezintiye çıkararak,düşlerini gerçek kılıyor…

Alkış, izleyiciyi Narmanlı Han’dan Haydarpaşa’ ya, Galatasaray’dan Kamondo merdivenlerine, Çiçek Pasajı’ndan Tünel’e sal üzerinde zamanı dışarı atarak bir yolculuğa çıkarıyor. Henüz terk edilmiş hissi veren figürün izlerini gösterirken kendini göstermiyor. Sokaklarında dolaşan balıklarıyla kurduğu ilişki çağdaş sanat dilini yeniden kurguluyor.

“Kaybetmeden” sergisini 1 Ekim-21 Ekim tarihleri arasında Karşı Sanat’ta görmeniz mümkün.
Gazeteci Erol Dernek Sokak No:11/4 Hanif Han

Beyoğlu/İstanbul

Dokunma

9 / 23 Ekim 2014
Açılış: 9 Ekim 18:00

Alev Mavitan / Arzu Başaran / Buket Güreli
Çetin Pireci / Denizhan Özer / Füruzan Şimşek
Gazi Sansoy / K. Deniz Pireci / Murat Germen
Nermin Ülker / Nesren Jake

Pedofili, Ensest, Küçük yaşta evlilik…

Büyük bir oranda kız çocuklarının, az da olsa erkek çocuklarının da başına gelen bu talihsiz olaylar silsilesi, dile getirilmesi yasaklar listesinin başında. Toplumumuzda gizli kalan, sürekli saklanan ve tahmin ettiğimizden çok daha sık tekrarlanan tüm bu gerçeklere bir kez daha dikkat çekmek için “Dokunma” dedik.

Bedenime, ruhuma, geleceğime dokunma! Sakatlanan ruhların bir çığlığı olmak istedik; bu olayların sonucunda yitip giden yaşamları kutsayıp, duyarlılığın artmasını amaçladık. Hiç kimsenin maruz kalmasını istemediğimiz tüm bu suçlara dikkat çekip, görünür kılmak için kendi dilimizde işaret ettik.